Film AVE POWER 2016

Kanał szkoły na YouTube

Pilotaż Sukcesem...

Stowarzyszenie Pro Ave

,,Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie...''

Jan Zamoyski
Wyniki Konkursu Muzycznego i Plastycznego "Bądź blisko ŚDM":

Dnia 1 maja 2016 r. w rabczańskim amfiteatrze odbył się Muzyczny Koncert Galowy Konkursu ŚDM. Ogłoszono wyniki dwóch Konkursów "Bądź blisko ŚDM". Komisja doceniła bardzo wysoki poziom obu konkursów, sposób wykonania prac, ich walory artystyczne i wkład pracy.

>>  Patronat Honorowy, Sponsorzy oraz przebieg Konkursów ŚDM  >>

Przedstawiamy wyniki uzyskane przez naszych uczniów:

W kategorii muzycznej II miejsce - zdobył Chór Rodzinka.Ave opiekun p. mgr - Kinga Brandys-Wójciak

W kategorii praca plastyczna opiekun p. mgr Jarosław Sulak

Pozaregulaminowa nagroda Jurorów:
- Gimnazjum Świętej Rodziny - Izabela Zając i Katarzyna Bulek kl. II
- Gimnazjum Świętej Rodziny - Jakub Wójtowicz i Paweł Maciaszek kl. II
- Gimnazjum Świętej Rodziny - Larysa Gorzut i Miriam Wójciak kl. II

Dyplom za udział:
- Gimnazjum Świętej Rodziny - Julia Kusiak i Natalia Sroka kl. II
- Gimnazjum Świętej Rodziny - Łukasz Chryc i Kacper Fryt kl. II
- Gimnazjum Świętej Rodziny - Aleksandra Rapacz i Maria Miodońska kl. II

W kategorii grafika komputerowa opiekun p. mgr Marta Tabaszewska-Bochnar, uczennice Gimnazjum Świętej Rodziny:

I miejsce - Anna Kozłowska - Ia, II miejsce - Monika Szczęśniak- Ia, III miejsce - Gabriela Gacek- Ia.

Uczestniczki Konkursu z Burmistrz Miasta Rabka-Zdrój Panią Ewą Przybyło Honorowym Patronem Konkursów

clap Wszystkim uczestnikom Konkursów Serdecznie GRATULUJEMYin love
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

25 kwietnia 2016 roku
w ramach lekcji biologii odbyła się wycieczka do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie z klas pierwszych. Uczestnicy wycieczki podzieleni na trzy grupy, zwiedzali Ogród Botaniczny wraz z przewodnikami. Poznawali nazwy roślin, miejsca ich pochodzenia, charakterystyczne cechy i zastosowania oraz wiele innych ciekawostek. Jedną z poznawanych wiadomości jest fakt, iż na terenie Ogrodu Botanicznego rośnie dąb szypułkowy będący pomnikiem przyrody (nazwany Dębem Jagiellońskim) mający 250-300 lat i obwód mierzący ponad 6m. Zwrócono też uwagę na szybki wzrost drzew tego gatunku, jeśli mają zapewnione dobre warunki.
Po zakończeniu oprowadzania przez przewodników, uczniowie mieli do wykonania kartę pracy na terenie Ogrodu Botanicznego w zaledwie 30 minut. Było to nie lada wyzwanie! Poradzili sobie z nim wszyscy.

Wszyscy obecni na wycieczce zgodzili się, że była ona udana
, chociaż pogoda nie zaszczyciła uczestników słonecznymi promieniami. Wyjazd był również ciekawy i edukacyjny- zdobyte informacje na pewno przydadzą się na lekcjach biologii.

autor relacji: Zuzanna Krauzowicz klasa 1a

Egzaminy gimnazjalne 2016

W dniach 18-20 kwietnia 2016 roku odbywał się egzamin gimnazjalny, do którego przystąpiło 49 uczniów naszej szkoły. Jak co roku każdy dzień egzaminacyjny rozpoczynaliśmy wspólną modlitwą w kaplicy szkolnej prosząc o łaskę Ducha Świętego i patronkę Świętą Rodzinę. Następnie uczniowie udawali się do sal egzaminacyjnych, gdzie musieli się zmierzyć z zadaniami z historii, w o s, języka polskiego, geografii, fizyki, chemii, biologii, matematyki oraz języka angielskiego.

Maraton egzaminacyjny trwał trzy dni. Teraz przyjdzie tylko czekać na wyniki… Oby stały się one przepustką do wymarzonych szkół.

dyr. Jarosław Sulak

KONKURS O NAGRODĘ DYREKTORA SZKOŁY

Wyniki Konkursu o NAGRODĘ DYREKTORA SZKOŁY. Zadaniem uczestników było wykonanie PLAKATU INFORMACYJNEGO O NASZYM GIMNAZJUM w programie do grafiki komputerowej.

Zwyciężczynią, która wykazała się bardzo dużymi umiejętnościami graficznymi została uczennica klasy 1a Zuzanna Krauzowicz.

Laureatka otrzymuje nagrody:

Pierwsza ma charakter honorowy:  jej projekt będzie wykorzystany jako oficjalny plakat w rekrutacji do naszej szkoły. Druga, to tomik "Moje Baśnie" Antoniny Zachary-Wnękowej oraz dwa bilety wstępu do Kina ŚNIEŻKA w Rabce-Zdroju.

Nagroda Filmowa już czeka w  KINIE ŚNIEŻKA - ZAPRASZAMY!

BILET jest ważny TYLKO z pieczęcią i podpisem Dyrektora Szkołyshop

clapJeszcze raz gratulujemy Zuzannie pomysłowości i umiejętności graficznychclap.

NOWY Film na YouTube - AVE POWER 2016

Dzień PROJEKTÓW

Pierwszy dzień wiosny - poniedziałek 21 marca 2016r. w naszej szkole wypełniony był różnymi ciekawymi wydarzeniami.

W tym dniu odbyła się prezentacja PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH. Uczniowie pracowali nad ich realizacją przez ostatnie kilka miesięcy.  Jako pierwsza zaprezentowała się grupa artystów ze sztuką: "Kopciuszek XXI wieku".

Tematyka projektów była bardzo różnorodna, dla tego też nie nudziliśmy się.

Było ciekawie, czasem zabawnie i zaskakująco lecz zawsze bardzo pouczająco!

DZIEŃ OTWARTY DLA UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH

GIMNAZJUM IM. ŚWIĘTEJ RODZINY W RABCE- ZDROJU

ZAPRASZA NA DZIEŃ OTWARTY

DLA UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH.

TERMIN: 22 MARZEC 2016 ROK (wtorek) OD GODZ. 9:00

UL. JANA PAWŁA II 48 W RABCE - ZDROJU