Nawigacja
  Strona Główna
 
  Kontakt

Aktualności:
  Sekretariat
  Rekrutacja 2019/2020

Bądź punktualny
  Plan lekcji
  Dzwonki
  Dni wolne od zajęć

Historia i Galerie:
  Siła 1% dla szkoły
  Historia

Organy szkoły:
  Dyrekcja
  Zarząd Rady Rodziców
  Samorząd Uczniowski
  Administracja i Obsługa

Dla uczniów:
  Pedagog szkolny
  Duszpasterstwo
  Zajęcia dodatkowe
  Świetlica szkolna
  Biblioteka
  Stołówka szkolna

Dokumentacja:
  Statut
  Program wychowawczy
  Wymagania edukacyjne
  Zgoda na wycieczkę

 
  Oferta - Wynajem sal
 

  Kino Śnieżka

   Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
11 listopada 1918 "MŁODZIEŻ PAMIĘTA"


"11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli stała się samodzielnym państwem. Złączone ziemie zaborów pruskiego, rosyjskiego, austriackiego na powrót zrosły się w jedność. Marzenia Polaków o niepodległości po latach walki z germanizacją i rusyfikacją nareszcie się ziściły..."
Tymi słowami rozpoczęło się uroczyste spotkanie "Z PIEŚNIĄ PRZEZ POKOLENIA" upamiętniające 98 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.


W przeddzień Święta Narodowego 10.11.2016r. o godzinie 16:00 Teatr "Rabcio" zapełnił się chętnymi do wysłuchania i wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Młodzież Gimnazjum im. Świętej Rodziny oraz ich starsi koledzy z I LO im. E. Romera w Rabce-Zdroju we współpracy z Teatrem "Rabcio", zorganizowali wielopokoleniowe spotkanie. Ten sposób na wyrażenie patriotyzmu zrodził się już w latach poprzednich, kiedy to dzieci, młodzież jak i starsi mieszkańcy Rabki-Zdroju podtrzymywali piękną tradycję wspólnego śpiewania. Takim momentem było między innymi w zeszłym roku "Ognisko Patriotyczne".

Tegoroczne uroczystości swym patronatem objął Starosta Nowotarski p. Krzysztof Faber oraz Burmistrz Rabki-Zdroju p. Ewa Przybyło.


Program artystyczny
przygotowany przez uczniów I LO im. E. Romera pod opieką p. Anny Morawskiej oraz występ naszych uczniów „Rodzinka AVE” pod opieką p. Kingi Brandys-Wójciak uświetniły Koncerty zaproszonych Gości.

Promocja, projekty graficzne uroczystości i dekoracja przygotowana została przez p. Martę Tabaszewską-Bochnar.


W programie wystąpił:

- Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Cantabile” pod dyr. p. Zofii Zborek,

- Kwartet wokalny "Triola" pod opieką państwa Marioli i Piotra Burcan,

- Dziecięcy Zespół Regionalny "Majeranki" pod opieką p. Doroty Majerczyk.


Dziękujemy dyrektorowi MOK p. Joannie Lelek za udostępnienie sprzętu do projekcji. Dziękujemy również za współpracę pracownikom Teatru "Rabcio" panom: "operatorom" świateł i dźwięku.

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY UDANYCH WYSTĘPÓW PODCZAS WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

To ważna lekcja patriotyzmu. Bo od kogo młodzież ma się uczyć tego co w życiu najważniejsze, jeśli nie od Tych, którzy "kroczą przez życie o krok przed nimi?"

 

W uroczystościach wzięli udział: Burmistrz Rabki-Zdroju p. Ewa Przybyło, Z-ca Burmistrza Rabki-Zdroju p. Robert Wójciak, Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu p. Jerzy Stodulski, Przedstawiciele Rady Rodziców obu szkół oraz płk w st. spocz. p. Józef Magiera, który zachęcił wszystkich do wsłuchania się w opowieść rodzinnej historii z czasów I i II Wojny Światowej. Do spotkania z HISTORIĄ z pewnością powrócimy.

 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy współtworzyli uroczystość, licznie przybyłym mieszkańcom naszej Rabki jak i wypoczywającym w mieście kuracjuszom.