Nawigacja
  Strona Główna
 
  Kontakt

Aktualności:
  Sekretariat
  Rekrutacja 2019/2020

Bądź punktualny
  Plan lekcji
  Dzwonki
  Dni wolne od zajęć

Historia i Galerie:
  Siła 1% dla szkoły
  Historia

Organy szkoły:
  Dyrekcja
  Zarząd Rady Rodziców
  Samorząd Uczniowski
  Administracja i Obsługa

Dla uczniów:
  Pedagog szkolny
  Duszpasterstwo
  Zajęcia dodatkowe
  Świetlica szkolna
  Biblioteka
  Stołówka szkolna

Dokumentacja:
  Statut
  Program wychowawczy
  Wymagania edukacyjne
  Zgoda na wycieczkę

 
  Oferta - Wynajem sal
 

  Kino Śnieżka

   Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Z życia szkoły - ubiegłe lata

>18-20 kwietnia 2016 r.


W dniach 18-20 kwietnia 2016 roku odbywał się egzamin gimnazjalny, do którego przystąpiło 49 uczniów naszej szkoły. Jak co roku każdy dzień egzaminacyjny rozpoczynaliśmy wspólną modlitwą w kaplicy szkolnej prosząc o łaskę Ducha Świętego i patronkę Świętą Rodzinę. Następnie uczniowie udawali się do sal egzaminacyjnych, gdzie musieli się zmierzyć z zadaniami z historii, w o s, języka polskiego, geografii, fizyki, chemii, biologii, matematyki oraz języka angielskiego.

Maraton egzaminacyjny trwał trzy dni. Teraz przyjdzie tylko czekać na wyniki… Oby stały się one przepustką do wymarzonych szkół.


dyr. Jarosław Sulak
>Konkurs Grafiki Komputerowej o NAGRODĘ DYREKTORA SZKOŁY 2016 r.

Wyniki Konkursu o NAGRODĘ DYREKTORA SZKOŁY. Zadaniem uczestników było wykonanie PLAKATU INFORMACYJNEGO O NASZYM GIMNAZJUM w programie do grafiki komputerowej.

Zwyciężczynią, która wykazała się bardzo dużymi umiejętnościami graficznymi została uczennica klasy 1a Zuzanna Krauzowicz.


Laureatka otrzymała nagrody:

Pierwsza ma charakter honorowy: jej projekt będzie wykorzystany jako oficjalny plakat w rekrutacji do naszej szkoły. Druga, to tomik "Moje Baśnie" Antoniny Zachary-Wnękowej oraz dwa bilety wstępu do Kina ŚNIEŻKA w Rabce-Zdroju.


>Film AVE POWER 2016 r.


>Wielkanoc 2016 r.
>22 marca 2016 r.

GIMNAZJUM IM. ŚWIĘTEJ RODZINY W RABCE- ZDROJU

ZAPRASZA NA DZIEŃ OTWARTY

DLA UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH.

TERMIN: 22 MARZEC 2016 ROK (wtorek) OD GODZ. 9:00

UL. JANA PAWŁA II 48 W RABCE - ZDROJU

Willa "GRANIT"

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
>21 marca 2016 r.

Pierwszy dzień wiosny - poniedziałek 21 marca 2016r. w naszej szkole wypełniony był różnymi ciekawymi wydarzeniami.

W tym dniu odbyła się prezentacja PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH. Uczniowie pracowali nad ich realizacją przez ostatnie kilka miesięcy. Jako pierwsza zaprezentowała się grupa artystów ze sztuką: "Kopciuszek XXI wieku".

Tematyka projektów była bardzo różnorodna, dla tego też nie nudziliśmy się.

Było ciekawie, czasem zabawnie i zaskakująco lecz zawsze bardzo pouczająco!>10 marca 2016 r.

W ramach odbywających się w Naszej Szkole rekolekcji wielkopostnych z wizytą zawitał do nas w czwartek 10 marca ks. Henryk Kamiński wikariusz z parafii Marii Magdaleny z wykładem na temat miłości i pożądania skierowanym do uczniów klas trzecich gimnazjum i liceum.

Zapoznał on również uczniów ze swoją działalnością na Ukrainie i prowadzonym domem sierot.

Dzięki spotkaniu mogliśmy spojrzeć inaczej na aspekt miłości do drugiego człowieka i pogłębić swoją wiedzę religijną.

Gabriela Czubin klasa 3 gimnazjum
>3 marca 2016 r.

Dnia 3 marca 2016 roku ( czwartek) gościł w naszej szkole z wykładem pracownik IPN, pan dr Dawid Golik. Wygłosił on wykład na temat Żołnierzy Wyklętych z naszego rejonu. Uczestnikami wykładu byli uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum oraz zaproszeni uczniowie z gimnazjum nr 1.

Wykład przybliżył uczniom te ciemne i skrywane karty naszej historii powojennej. Serdecznie dziękujemy panu Piotrowi Sochań za osobisty wkład w przygotowanie tego wartościowego spotkania.
>28 luty 2016 r.

Dnia 28 lutego 2016 roku (niedziela) o godzinie 12:00 uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w biegu poświęconym pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Zawodnicy mieli do przebiegnięcia dystans 1963 metrów co stanowiło odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak PS. Lalek.
Zdrowa rywalizacja i pogoda sprzyjała w tym dniu wszystkim uczestnikom…
>luty 2016 r.


Nasi uczniowie w ramach zajęć wychowania fizycznego uczestniczą w zajęciach Fitness. Podczas jednego ze spotkań nakręciliśmy krótki filmik. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia - poćwicz z nami...>11 lutego 2016 r.

11 lutego wieczorem kilkoro uczniów z naszej szkoły korzystając z zaproszenia Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej uczestniczyło w Nowym Targu w premierze filmu pt. "Powiedz nam, kim jesteśmy". To film poruszający tematykę powojennego podziemia niepodległościowego na Podhalu. Nakręcony został przez młodych ludzi (gimnazjalistów i licealistów) i młodym jest dedykowany. Projekcję filmu poprzedziły krótkie prelekcje (nauczyciela historii, gimnazjalisty, pracownika IPN-u i producenta), a także rekonstrukcja historyczna. Na premierze obecni byli żołnierze Armii Krajowej. Film powstał przy wsparciu Muzeum Historii Polski, programu „Patriotyzm Jutra”.

Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=LNVG6jjODxM

K. Niżnik
>10 lutego 2016 r.

10 lutego z okazji środy popielcowej na pierwszej godzinie lekcyjnej w kaplicy szkolnej, ksiądz Andrzej odprawił mszę świętą. Oprawę liturgiczno – muzyczną przygotowała klasa II. Po mszy świętej każda klasa na przygotowanej wcześniej tablicy przyczepiła swoje postanowienia na 40 dni postu.
Mamy nadzieję, że będą się starać wywiązać z owych postanowień.


>09 lutego 2016 r.

Zabawa karnawałowa klas gimnazjalnych miała miejsce we wtorek 09 lutego. Uczniowie ten czas spędzili na tańcach w rym dobrej muzyki. Nie zabrakło przebierańców w tym również postaci grozy. Zobacz galerię.

>06 lutego 2016 r.

Zmodernizowana szatnia Dzięki odpisowi z 1%. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy zechcieli przekazać go właśnie naszej szkole. Miło zobaczyć tego efekty!

clapDziękujemy! thumbs up>15 stycznia 2016 r.

15 stycznia 2016 roku uczniowie klasy 3 LO na 100 dni przed maturą, jak co roku zdali swój pierwszy egzamin.
W wieczorowych strojach dumnie i z gracją wykonali swój pierwszy krok w dorosłość "Poloneza czas zacząć...". Zapraszamy do obejrzenia fotoalbumu.>13 stycznia 2016 r.

13 stycznia 2016 r. w godz. 9:00- 11:00 w jednym z budynków Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju odbyło się spotkanie z fundacją „Latarnia”. Udział w nim wzięły klasy I-III naszego gimnazjum. Spotkanie pt. ”Poznaj prawdę a prawda cię uwolni” było przeprowadzone przez p. Marcina i p. Dariusza. Przeżyli oni tragiczne dzieciństwo oraz młodość, ale będąc o krok od śmierci doświadczyli cudu. Teraz, jako przedstawiciele fundacji „Latarnia”, uświadamiają ludziom, a w szczególności młodzieży niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą wszelkie używki.
Na spotkaniu poruszono problem uzależnień i przemocy. Przedstawiciele fundacji przestrzegali przed zażywaniem narkotyków, paleniem papierosów mówili o różnych obliczach uzależnienia. Swoje wypowiedzi popierali własnymi doświadczeniami, jak i materiałami zaczerpniętymi z życia innych ludzi o podobnych przeżyciach. Ich historie poruszyły każdego z obecnych na sali. Oprócz opowieści p. Marcin przedstawił kilka własnych utworów raperskich o pozytywnym przesłaniu.
Spotkanie z przedstawicielami fundacji było bardzo pouczające. Każdy na nim obecny wyciągnął z niego wnioski.

Zuzanna Krauzowicz i Martyna Świder kl. 1a

>22 grudnia 2015 r.

22 grudnia 2015 r. (wtorek) w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły.

Harmonogram:

9:00 - uroczysta Msza Święta w kościele p.w. Świętej Teresy, podczas której nastąpiło ślubowanie klas pierwszych,
10:3011:30 - wigilie klasowe,
11:45 - wigilia dla pracowników szkoły.
>29 listopada 2015 r.

29 listopada miała miejsce dyskoteka "Andrzejkowa". Tradycyjnie, jak co roku młodzież gimnazjum i liceum uczestniczyła w Zabawie Andrzejkowej. W tym roku dzięki uprzejmości mamy naszej uczennicy z klasy 1b p. Kojs mogliśmy gościć w restauracji Kabanos w Spytkowicach. Pomysłów na wspólne tańce nie brakowało. Świetnie się bawiliśmy - humor dopisywał wszystkim. Dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za zorganizowanie tego "tanecznego relaksu". music

>16 listopada 2015 r.

W poniedziałek 16 listopada 2015 roku w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie uczennica naszego liceum Dorota Kuźmicka odebrała Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Serdecznie gratulujemy! clap>10 listopada 2015 r.

10 listopada 2015 roku tj. wtorek klasy 3 i 1 gimnazjum udały się do Krakowa by „łyknąć” trochę kultury. Uczniowie obejrzeli w Teatrze Współczesnym spektakl Dziadów we współczesnej aranżacji, a później wzięli udział w warsztatach teatralnych. Ponadto klasy 3 gimnazjum zwiedziły muzeum bp. Erazma Ciołka gdzie odbyły się dwie lekcje muzealne: O kulturze sarmackiej w Rzeczpospolitej i Rzeczpospolita wielowyznaniowa. Zadowoleni i „nasiąknięci” kulturą wysoką wrócili zmęczeni do domów.>09 listopada 2015 r.


9 listopada 2015 roku tj. poniedziałek odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości 11 listopada.

Przygotowana ona została w bardzo ciekawej konwencji teatru cieni przez klasę 1a gimnazjum pod opieką wychowawczyni pani Moniki Radiowskiej. Akademię wzbogacił również występ chóru szkolnego Rodzinka Ave pod batutą pani Kingi Brandys – Wójciak.


Tego samego dnia o godzinie 12.15 odbyło się spotkanie uczniów klas I i II z historykiem związanym z IPN panem dr Jarosławem Szarkiem, który barwnym językiem opowiedział o drodze Polaków do odzyskania niepodległości w 1918 roku. W trakcie wykładu mocno zaakcentował, że to wartości takie jak bezgraniczne umiłowanie wolności, patriotyzm, gotowość do poświęceń, trud włożony w wychowanie kolejnych pokoleń w oparciu o Dekalog, wysiłki podejmowane na polu kultury i nauki stały się imperatywem do zrywów narodowowyzwoleńczych. I mimo że nasz naród doświadczał po nich klęsk i represji, to paradoksalnie właśnie one stworzyły podatny grunt społeczny i polityczny dla II Rzeczpospolitej.

>23 października 2015 r.

W dniu 23 października 2015 tj. piątek gościliśmy w naszej szkole dziennikarza i publicystę Piotra Goćka
związanego z takimi czasopismami jak „Do Rzeczy”, „Rzeczpospolita”. Autora książek Demokrator, Czarne bataliony czy POzamiatane. Opowiadał on uczniom klas 3 gimnazjum i III liceum o trudach pracy dziennikarza, niezależności mediów w Polsce. Chętnie również odpowiadał na zadawane przez młodzież pytania. Spotkanie z panem Piotrem bardzo się wszystkim podobało. Prelegenta uczestnicy nagrodzili głośnymi brawami.

Fotorelacja >>

>22 października 2015 r.

22 października chętni uczniowie z klas gimnazjalnych wraz z nauczycielami: Panem Janem Luberdą oraz Panem Markiem Hodaną wybrali się na wycieczkę do GOETHE-INSTITUT w Krakowie. Przywitał ich Pan Alexander Lay i zachęcił do wspólnej nauki poprzez zabawę. Na początku zajęć uczniowie odpowiadali po niemiecku na pytania dotyczące biblioteki, w której się znajdowali. Następnie młodzież wykazała się znajomością języka niemieckiego angażując w grę nazywaną "memorami". W dalszej części zajęć używali nauczonych się słówek wymyślając wyrazy na każdą literę alfabetu. Grali też w tzw. „spółdzielnię mieszkaniową” wykorzystując niemieckie słowa. Wszyscy bawili się wspaniale, a po skończonej wycieczce z uśmiechem wrócili do Rabki.

Gabriela Szyszka kl.3b


 Fotorelacja >>

>14 października 2015 r.


14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Był to dzień wolny od zajęć lekcyjnych, co wszyscy przyjęli z uśmiechem. Z tej okazji w naszej szkole została odprawiona uroczysta Msza Święta przez ks. Andrzeja. Obecni na niej byli nauczyciele, rodzice, pracownicy oraz uczniowie gimnazjum i liceum. Po tym wydarzeniu głos zabrał Pan Dyrektor, a następnie Samorząd Uczniowski złożył serdeczne życzenia z okazji Dnia Nauczyciela, podziękował za trud wkładany każdego dnia w wychowanie młodego pokolenia i pomoc, na którą każdy zawsze może liczyć.

Natalia Krauzowicz kl. 3


 Fotorelacja >>

>05-06 października 2015 r.


W dniach 5-6 października 2015 r. klasy I a i I b naszej szkoły uczestniczyły w obozie rekolekcyjno-integracyjnym w opactwie Benedyktynów w Tyńcu. W ramach pobytu uczniowie spotkali się z ojcem Leonem Knabitem, który opowiadał o historii swojego życia i dawał cenne wskazówki. Jego poczucie humoru trafiło do każdego. Była też okazja do zwiedzenia opactwa. Wieczorem ksiądz Andrzej odprawił Mszę Świtą, po której wszyscy poszli na spacer nad Wisłę. Po pysznej, klasztornej kolacji uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się na pogodnym wieczorku. Wszyscy dobrze się bawili. Następnego dnia młodzież pojechała do Krakowa. Zwiedzała tam Muzeum Armii Krajowej.
Każdy z uśmiechem na twarzy wrócił do domu. Była to przygoda, której nikt nigdy nie zapomni.

Anna Klocek  kl. 2


 Fotorelacja >>

>01 września 2015 r.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbyło się zgodnie ze szkolną tradycją w kościele Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce-Zdroju. Ksiądz Andrzej Iwaniuk nasz duszpasterz odprawił mszę świętą prosząc o Boże błogosławieństwo na cały nowy rok wytężonej pracy. Każdemu z nas przyda się duchowe wsparcie, szczególnie uczniom klas trzecich gimnazjum podczas egzaminów a uczniom LO podczas matur. Po mszy świętej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do szkoły gdzie wszystkich powitał pierwszy w tym roku szkolnym dzwonek. W gimnazjum gorąco powitani zostali pierwszoklasiści którzy po raz pierwszy przekroczyli progi nowej szkoły.

Życzymy wszystkim udanego roku!Z życia szkoły - lata 2014-2015

Z życia szkoły - lata 2013-2014

Z życia szkoły - lata 2010-2012