Nawigacja
Menu:
  Strona główna
  Z życia szkoły
  Historia
  Dyrekcja
  Administracja i Obsługa
  Grono Pedagogiczne
  Samorząd Uczniowski
 
  Dokumenty szkolne
  Plan lekcji
  Dzwonki
  Zastępstwa
  Dni wolne od zajęć
  Zajęcia dodatkowe
 
  Duszpasterstwo
  Pedagog szkolny
  Biblioteka
  Podręczniki
  Najlepsze wypracowania uczniów
  Kiermasz książek
 
  Galeria
  Nasze osiągnięcia
  Prezentacja o liceum
 
  Rekrutacja
  1% na rzecz szkoły
  "Autorytet" - Prezentacja
  Projekt Pilotaż Sukcesem Zmian
  Oferty pracy
 
  Linki
  Kontakt
  Projekt Edukacyjny
  Wymagania edukacyjne

   Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Z życia szkoły
1 września- Uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2014/2015. Podczas mszy świętej prosiliśmy o Boże błogosławieństwo na ten czas, a później udaliśmy się do klas, aby zapoznać się z zasadami BHP oraz planem zajęć.

W dniach 4-5 września 2014 roku uczniowie klas przyrodniczych ( II B, III B ) wzięli udział w dwudniowych warsztatach terenowych w Pieninach. Zajęcia odbyły się w Krościenku, Szczawnicy oraz na terenie Pienińskiego Parku Narodowego. Głównym celem wyprawy była konfrontacja wiedzy zdobytej w szkole z praktycznym jej wykorzystaniem w terenie, zdobycie wiadomości na temat krajobrazów, fauny i flory Pienin, rozwijanie aktywności fizycznej, kształtowanie wrażliwości na piękno przyrody. W pierwszym dniu uczniowie uczestniczyli w warsztatach terenowych opracowanych i prowadzonych przez pracowników Pienińskiego Parku Narodowego. Młodzież obejrzała również ciekawe ekspozycje Muzeum Przyrodniczego Pienińskiego Parku Narodowego. Po zajęciach spragnieni odpoczynku uczniowie udali się miejsca zakwaterowania by tam zregenerować siły przed kolejną atrakcją. Czasu na odpoczynek było niewiele, ponieważ już o godzinie 15 00 uczniowie wyruszyli z panią przewodnik do jednego z najpiękniejszych miejsc w Krościenku nad Dunajcem, na Kopią Górkę gdzie znajduje się Centrum Ruchu Światło – Życie. Wieczorem, przy ognisku i wspólnej zabawie uczniowie dzielili się wrażeniami z całego dnia. Drugiego dnia pobytu, razem z panią przewodnik uczniowie zwiedzili Krościenko i Szczawnicę. Zapoznali się z kulturą, tradycją oraz historią regionu. Poznali również walory uzdrowiska.
Miło było, według uczniów, chociaż na chwilę opuścić szkolne mury i wziąć udział w tej nietypowej lekcji. .

22 września uczniowie klasy maturalnej wraz z nauczycielami wzięli udział w Krakowskim Salonie Maturzystów, podczas którego zapoznali się z ofertą studiów przedstawioną przez uczelnie z regionu i całej Polski oraz ze zmianami w mature od roku 2015. Następnie obejrzeli film Jana Komasy pt. "Miasto 44"

26 września 2014 roku uczniowie gimnazjum ( kl. IB, IIB, IIIA, IIIB ) uczestniczyli w ósmej edycji „Małopolskiej Nocy Naukowców” w Krakowie. Miłośnicy nauki spędzili czas w ciekawy sposób, wzięli udział w wielu eksperymentach, pokazach i spotkaniach z naukowcami. Małopolską Noc Naukowców rozpoczęli od udziału w warsztatach na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UJ, gdzie dowiedzieli się, między innymi jaką rolę w organizmie odgrywa tajemniczy mikroglej, uzyskali też odpowiedź na pytanie: czy klimat rzeczywiście się zmienia? Dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się pokaz doświadczeń fizycznych na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Małopolską Noc Naukowców uczniowie zakończyli wysłuchując niezwykle ciekawego wykładu pt. Czy można widzieć uszami?

1 października 2014r. klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do Kalwarii, gdzie ksiądz Andrzej odprawił mszę św. przed cudownym obrazem Matki Bożej. Po zrobieniu klasowego zdjęcia ruszyliśmy w stronę Wadowic. Tam zwiedziliśmy multimedialne Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, które na wszystkich zrobiło ogromne wrażenie. Słodkim dopełnieniem naszej pielgrzymki były słynne papieskie kremówki..

Z życia szkoły - lata 2013-2014

Z życia szkoły - lata 2010-2012