Nawigacja
  Strona Główna
 
  Kontakt

Aktualności:
  Rozpoczęto rekrutację
  Nasze osiągnięcia
  Galeria 2015/2016
  1% na rzecz szkoły
  Zastępstwa
  ŚDM Rabka-Zdrój

Historia szkoły:
  Historia
  Z życia szkoły
  Galeria archiwum

Artykuły:
  Ognisko Patriotyczne

Organy szkoły:
  Dyrekcja
  Grono Pedagogiczne
  Samorzad Uczniowski
  Zarząd Rady Rodziców
  Administracja i Obsługa

Organizacja szkoły:
  Rekrutacja
  Podręczniki
  Plan lekcji
  Dzwonki
  Zajęcia dodatkowe
  Dni wolne od zajęć

Dokumentacja szkolna:
  Statut
  Program wychowawczy
  Program profilaktyki
  Wymagania edukacyjne
  Projekt Edukacyjny
  Zgoda na wycieczkę

Dla uczniów:
  Duszpasterstwo
  Pedagog szkolny
  Pielęgniarka
  Biblioteka
  Stołówka szkolna

Twórczość uczniów
  "Autorytet"-prezentacja
  "Odyseusz"-komiks
  Strony www
  Wypracowania

  Pilotaż Sukcesem...
 
  Oferta - Wynajem sal
 
  Stowarzyszenie Pro Ave

   Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Z życia szkoły

>13 stycznia 2016 r.

13 stycznia 2016 r. w godz. 9:00- 11:00 w jednym z budynków Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju odbyło się spotkanie z fundacją „Latarnia”. Udział w nim wzięły klasy I-III naszego gimnazjum. Spotkanie pt. ”Poznaj prawdę a prawda cię uwolni” było przeprowadzone przez p. Marcina i p. Dariusza. Przeżyli oni tragiczne dzieciństwo oraz młodość, ale będąc o krok od śmierci doświadczyli cudu. Teraz, jako przedstawiciele fundacji „Latarnia”, uświadamiają ludziom, a w szczególności młodzieży niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą wszelkie używki.Na spotkaniu poruszono problem uzależnień i przemocy. Przedstawiciele fundacji przestrzegali przed zażywaniem narkotyków, paleniem papierosów mówili o różnych obliczach uzależnienia. Swoje wypowiedzi popierali własnymi doświadczeniami, jak i materiałami zaczerpniętymi z życia innych ludzi o podobnych przeżyciach. Ich historie poruszyły każdego z obecnych na sali. Oprócz opowieści p. Marcin przedstawił kilka własnych utworów raperskich o pozytywnym przesłaniu.
Spotkanie z przedstawicielami fundacji było bardzo pouczające. Każdy na nim obecny wyciągnął z niego wnioski.

Zuzanna Krauzowicz i Martyna Świder kl. 1a

>22 grudnia 2015 r.

22 grudnia 2015 r. (wtorek) w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły.
Harmonogram:
9:00 - uroczysta Msza Święta w kościele p.w. Świętej Teresy, podczas której nastąpiło ślubowanie klas pierwszych,

10:3011:30 - wigilie klasowe,
11:45 - wigilia dla pracowników szkoły.

>29 listopada 2015 r.

29 listopada miała miejsce dyskoteka "Andrzejkowa". Tradycyjnie, jak co roku młodzież gimnazjum i liceum uczestniczyła w Zabawie Andrzejkowej. W tym roku dzięki uprzejmości mamy naszej uczennicy z klasy 1b p. Kojs mogliśmy gościć w restauracji Kabanos w Spytkowicach. Pomysłów na wspólne tańce nie brakowało. Świetnie się bawiliśmy - humor dopisywał wszystkim. Dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za zorganizowanie tego "tanecznego relaksu".


>16 listopada 2015 r.

W poniedziałek 16 listopada 2015 roku w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie uczennica naszego liceum Dorota Kuźmicka odebrała Stypendium Prezesa Rady Ministrów.


>10 listopada 2015 r.

10 listopada 2015 roku tj. wtorek klasy 3 i 1 gimnazjum udały się do Krakowa by „łyknąć” trochę kultury. Uczniowie obejrzeli w Teatrze Współczesnym spektakl Dziadów we współczesnej aranżacji, a później wzięli udział w warsztatach teatralnych. Ponadto klasy 3 gimnazjum zwiedziły muzeum bp. Erazma Ciołka gdzie odbyły się dwie lekcje muzealne: O kulturze sarmackiej w Rzeczpospolitej i Rzeczpospolita wielowyznaniowa. Zadowoleni i „nasiąknięci” kulturą wysoką wrócili zmęczeni do domów.


>09 listopada 2015 r.

Wieczorem 9 listopada 2015 o godz.18 na targowicy w Rynku zapłonęło Ognisko Patriotyczne zorganizowane przez Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny oraz Miejski Ośrodek Kultury w Rabce Zdroju. Podczas tego wydarzenia uczestniczyliśmy w rekonstrukcji historycznej ujęcia partyzantów w okolicach Lubonia Wielkiego przedstawionej przez Podhalańską Grupę Rekonstrukcji Historycznych ZP „Błyskawica” im. Józefa Kurasia „Ognia”. Głównym punktem programu było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Śpiew prowadzony był przez szkolny chór Rodzinka. Ave pod kierownictwem p. Kingi Brandys-Wójciak. W zadumie wszyscy powracaliśmy do swoich domów. Czytaj więcej >>

Julia Kusiak kl.2


Fotorelacja >>

>23 października 2015 r.

W dniu 23 października 2015 tj. piątek gościliśmy w naszej szkole dziennikarza i publicystę Piotra Goćka
związanego z takimi czasopismami jak „Do Rzeczy”, „Rzeczpospolita”. Autora książek Demokrator, Czarne bataliony czy POzamiatane. Opowiadał on uczniom klas 3 gimnazjum i III liceum o trudach pracy dziennikarza, niezależności mediów w Polsce. Chętnie również odpowiadał na zadawane przez młodzież pytania. Spotkanie z panem Piotrem bardzo się wszystkim podobało. Prelegenta uczestnicy nagrodzili głośnymi brawami.

Fotorelacja >>

>22 października 2015 r.

22 października chętni uczniowie z klas gimnazjalnych wraz z nauczycielami: Panem Janem Luberdą oraz Panem Markiem Hodaną wybrali się na wycieczkę do GOETHE-INSTITUT w Krakowie. Przywitał ich Pan Alexander Lay i zachęcił do wspólnej nauki poprzez zabawę. Na początku zajęć uczniowie odpowiadali po niemiecku na pytania dotyczące biblioteki, w której się znajdowali. Następnie młodzież wykazała się znajomością języka niemieckiego angażując w grę nazywaną "memorami". W dalszej części zajęć używali nauczonych się słówek wymyślając wyrazy na każdą literę alfabetu. Grali też w tzw. „spółdzielnię mieszkaniową” wykorzystując niemieckie słowa. Wszyscy bawili się wspaniale, a po skończonej wycieczce z uśmiechem wrócili do Rabki.

Gabriela Szyszka kl.3b


 Fotorelacja >>

>14 października 2015 r.


14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Był to dzień wolny od zajęć lekcyjnych, co wszyscy przyjęli z uśmiechem. Z tej okazji w naszej szkole została odprawiona uroczysta Msza Święta przez ks. Andrzeja. Obecni na niej byli nauczyciele, rodzice, pracownicy oraz uczniowie gimnazjum i liceum. Po tym wydarzeniu głos zabrał Pan Dyrektor, a następnie Samorząd Uczniowski złożył serdeczne życzenia z okazji Dnia Nauczyciela, podziękował za trud wkładany każdego dnia w wychowanie młodego pokolenia i pomoc, na którą każdy zawsze może liczyć.

Natalia Krauzowicz kl. 3


 Fotorelacja >>

>05-06 października 2015 r.


W dniach 5-6 października 2015 r. klasy I a i I b naszej szkoły uczestniczyły w obozie rekolekcyjno-integracyjnym w opactwie Benedyktynów w Tyńcu. W ramach pobytu uczniowie spotkali się z ojcem Leonem Knabitem, który opowiadał o historii swojego życia i dawał cenne wskazówki. Jego poczucie humoru trafiło do każdego. Była też okazja do zwiedzenia opactwa. Wieczorem ksiądz Andrzej odprawił Mszę Świtą, po której wszyscy poszli na spacer nad Wisłę. Po pysznej, klasztornej kolacji uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się na pogodnym wieczorku. Wszyscy dobrze się bawili. Następnego dnia młodzież pojechała do Krakowa. Zwiedzała tam Muzeum Armii Krajowej.
Każdy z uśmiechem na twarzy wrócił do domu. Była to przygoda, której nikt nigdy nie zapomni.

Anna Klocek  kl. 2


 Fotorelacja >>

>01 września 2015 r.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbyło się zgodnie ze szkolną tradycją w kościele Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce-Zdroju. Ksiądz Andrzej Iwaniuk nasz duszpasterz odprawił mszę świętą prosząc o Boże błogosławieństwo na cały nowy rok wytężonej pracy. Każdemu z nas przyda się duchowe wsparcie, szczególnie uczniom klas trzecich gimnazjum podczas egzaminów a uczniom LO podczas matur. Po mszy świętej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do szkoły gdzie wszystkich powitał pierwszy w tym roku szkolnym dzwonek. W gimnazjum gorąco powitani zostali pierwszoklasiści którzy po raz pierwszy przekroczyli progi nowej szkoły.

Życzymy wszystkim udanego roku!Z życia szkoły - lata 2014-2015

Z życia szkoły - lata 2013-2014

Z życia szkoły - lata 2010-2012