IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

4 października w naszej szkole obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Uczniowie klasy 6 i 7 wcielili się w rolę egzaminatorów i asystentów, którzy przeprowadzili egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia. W tym roku po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w tym międzynarodowym przedsięwzięciu, które zachęca do nauki matematyki poprzez zabawę. Najlepsi z uczestników otrzymali Certyfikaty Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Dziękujemy wszystkim Egzaminatorom, Asystentom oraz Koordynatorom za pomoc w organizacji akcji!!!
Wszystkich zapraszamy za rok do udziału w X edycji.

W ZOO i nie tylko ...

4 października uczniowie klasy 4 wraz z Wychowawczynią oraz Mamą jednej z uczennic byli na wycieczce w Krakowie. Rano obejrzeli w teatrze Groteska spektakl pod tytułem Ronja córka zbójnika. Opowieść o dzielnej i potrafiącej postawić na swoim dziewczynce została przyjęta z entuzjazmem. Po krótkim spacerze krakowskim rynkiem uczestnicy udali się do Zoo. Również wizyta w tym miejscu bardzo się wszystkim podobała. Uczniowie już planują kolejne wyjazdy. bye
WYCIECZKA KL I i II

strong>

2 października, w środę, uczniowie klas I i II odwiedzili Park Edukacji Globalnej - Wioski Świata w Krakowie. Były warsztaty w Igloo oraz zwiedzanie domów z różnych stron świata. Bardzo ciekawy dzień .

BĄDŹ ZAWSZE WIDOCZNY NA DRODZE

Dzisiaj (1 października) Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor happy wręczyły Uczniom klas: VI, VII, VIII i Nauczycielom kamizelki odblaskowe oraz odblaski na rękę. Wszyscy zostali pouczeni aby byli widoczni na drodze. Pamiętajcie o konkursie na najpiękniejszą gazetkę klasową o bezpieczeństwie na drodze happy pamiętajcie o konkursie na plakat lub makietę dotyczącą bezpieczeństwa oraz o robieniu zdjęć w kamizelkach i odblaskach wykorzystywanych popołudniu i wieczorem na rowerach .
    PAMIĘTAJ BĄDŹ ZAWSZE WIDOCZNY NA DRODZE

NOC NAUKOWCÓW

27 września po lekcjach pojechaliśmy do Krakowa na Noc Naukowców. Zajęcia na wydziale Geografii pt : Nad poziomem morza rozpoczęliśmy od wyjaśnienia jak wraz z wysokością zmienia się ilość tlenu w atmosferze, następnie na modelu Tatr wskazywaliśmy piętra roślinności i żyjących w nich zwierząt. Odbyliśmy wyprawę na Mont Everest, później przypomnieliśmy sobie metody oznaczania wysokości na mapach oraz wykonaliśmy własne makiety gór metodą hipsograficzno- kolorową. .
clap

ELIMINACJE NA ORLIKU

Cudowny dzień trwał nadal - 26 września 2019r. ponieważ drużyna z naszej szkoły brała udział w eliminacjach w piłce nożnej 6 osobowej( klasy 4-6) na orliku w Rabce . Po ciężkim turnieju zajęli 2 miejsce. W eliminacjach brało udział 7 szkół podstawowych. Gratuluję chłopakom za zaangażowanie a Panu Markowi Hodana dziękujemy za zorganizowanie drużyny .

RAJD IM. SZARLOTY

26 września 2019r. był cudowny dzień w którym, uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce w rajdzie im. Szaroty Żeleźnica - Odrowąż – Bielanka. Gratulujemy uczestnikom i dziękujemy Pani Wicedyrektor Justynie Wójciak i Panu Pawłowi Kowalcze za zorganizowanie szkolnej drużyny.